Witaj gościu.
Nie jesteś zarejestrowany albo zalogowany, aby mieć pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj się
Witaj!

.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 2,453
» Najnowszy użytkownik: LeonKiter
» Wątków na forum: 499
» Postów na forum: 14,384

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 109 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 109 Gość(i)

Ostatnie wątki
Na podstawie jakich przep...
przez Z-ca
10.03.2024, 13:02
Nowy wzór umundurowania c...
przez qwerty
02.11.2023, 23:42
Podwyżki płac pracowników...
przez qwerty
11.08.2023, 07:52
24 CZY 12 - Jaki czas pra...
przez heniu
22.01.2023, 20:47
Święto Pracownika Ochrony...
przez UZI
22.08.2022, 12:45

 
  List otwarty do MON
Napisane przez: pcm - 09.12.2018, 15:36 - Forum: Wiadomości - Odpowiedzi (1)

Cytat:20170303_105110_001W związku z protestem naszego Kolegi Ryszarda obserwujemy duże pobudzenie aktywności i inicjatyw społecznych w środowiskach pracowników wojska, bez względu na ich przynależność związkową. Zgłaszane są do nas różne inicjatywy, nad którymi Zarząd Krajowy pracuje i zapewne wiele z nich w stosownym czasie z pewnością wykorzysta.

Jedna z tych inicjatyw – przyjęta do realizacji w trybie pilnym przez Zarząd Krajowy Związku (uchwała TUTAJ) – zobowiązuje nas do przedstawienia jej Wam – Koleżanki i Koledzy – pracownicy resortu obrony narodowej.

Inicjatywą tą jest List otwarty pracowników resortu obrony narodowej – członków Związku Pracowników Wojska „TARCZA” do Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 listopada 2018 r. (List TUTAJ)

List ten powstał w wyniku oddolnej inicjatywy członków Organizacji Związkowej Nr 6/Z w Wałczu z siedzibą w Składzie Mosty, która działa u Pracodawcy – 1 Regionalnej Bazie Logistycznej w Wałczu. Dostrzegając całoroczne milczenie ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, jak i brak odzewu na protest Kolegi Ryszarda – przedstawiciele załogi Składu umiejscowionego w puszczańskich Mostach, postanowili napisać list do Szefa MON i przedstawić rzeczywistą sytuację pracowników cywilnych resortu obrony narodowej. Lektura tego Listu otwartego i przebijający z treści autentyzm sprawił, że Zarząd Krajowy Związku nie mógł podjąć innej decyzji niż ta, którą zawarł w swojej uchwale.

Uważamy jednocześnie, że nikt nie powinien przejść obok treści tego listu obojętnie. Ani władze, ani media, ani działające w resorcie obrony narodowej organizacje związkowe, ani wielotysięczne rzesze pracowników wojska.

Stąd nasza determinacja, aby zawarte w Liście postulaty skierowane do władz naszego związku w pełni zrealizować. Niezwłocznie też wystąpimy do władz pozostałych organizacji związkowych z propozycją poparcia tego Listu. Uważamy bowiem, że bez integracji naszych wysiłków we wspólnej sprawie i uzyskania bazy społecznego poparcia dla tego  Listu – Strona społeczna nie osiągnie celu, jakim jest radykalna poprawa sytuacji socjalno-bytowej i płacowej pracowników wojska.

Jednocześnie do wszystkich władz organizacji zakładowych i międzyzakładowych a także do Was, Koleżanki i Koledzy  – pracownicy wojska kierujemy wezwanie do wsparcia naszych działań w celu rozpowszechnienia treści tego listu, do wysyłania go do waszych posłów i senatorów, do mediów, do Kancelarii Prezydenta. Niech jego treść trafi wszędzie tam, gdzie wiedza o naszej trudnej sytuacji i naszej ciężkiej pracy jeszcze nie dotarła.

Zbierajcie głosy na listach poparcia (lista TUTAJ), w sposób wskazany na wzorze (wzór TUTAJ) i przesyłajcie nam te listy pocztą na adres naszego Związku lub na adres mailowy: zk@zpwtarcza.pl"

Nie wymagamy żadnych danych, żadnych czytelnych podpisów. Chcemy tylko, aby te zebrane głosy poparcia były widocznym dowodem Waszego utożsamiania sie z podejmowanymi przez nas działaniami. Tylko w ten sposób – wspólnie – możemy wywalczyć lepszą przyszłość dla pracowników wojska.

     W imieniu Zarządu Krajowego ZPW „TARCZA”  Marek KAZIMIERCZAK


Mam nadzieje że nikt nie będzie miał za złe że opublikowałem . Jak mam usunąć to pisać na pcm@owc.com.pl

Wydrukuj tę wiadomość

Exclamation INTERMON zhakowany?!
Napisane przez: Z-ca - 14.07.2016, 19:13 - Forum: Wiadomości - Odpowiedzi (1)

Za Niebezpiecznik.pl :

Grupa Pravyy Sector (ta sama, która tydzień temu opublikowała dane wykradzione z serwerów Netii) żąda na swoim  twitterowym koncie @pravsector 50k $ od rządu grożąc opublikowaniem bazy danych, rzekomo wykradzionych z intranetu MON.

Pełen artykuł:
https://niebezpiecznik.pl/post/mon-zhackowany-pravyy-sector-twierdzi-ze-wykradl-dane-z-intranetu-ministerstwa-obrony-narodowej/
Dodgy

Wydrukuj tę wiadomość

Information Reformy Archiwów
Napisane przez: STORM - 04.01.2016, 18:41 - Forum: Wiadomości - Odpowiedzi (24)

[Obrazek: 1.640x300.jpg]

Pełnomocnik MON ds. Reformy Archiwów Wojskowych.
http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2016-01-04-pelnomocnik-mon-ds-reformy-archiwow-wojskowych/

No to się zaczęło. ?Zetka? skrywa najgłębsze tajemnice dotyczące PRL-owskiej esbecji. Tak tajne, że jeśli akta danej osoby znajdowały się w ?zetce", IPN nie miał prawa gdziekolwiek i kiedykolwiek nawet sugerować, że współpracowała ona z SB! Całe archiwa IPN były czyszczone ze wszelkich śladów na temat tej osoby. Co to oznaczało, można sobie wyobrazić. Nawet tajny współpracownik lub były oficer SB bez problemu mógł dostać zaświadczenie o niefigurowaniu w zasobach, a nawet status pokrzywdzonego! Esbecy, których akta znajdują się w zastrzeżonym zbiorze IPN, nigdy nie stracili przywilejów emerytalnych po ustawie dezubekizacyjnej.


Akt nie jest mało ? ułożone obok siebie na półkach zajmują razem aż 430 metrów. Po powstaniu IPN to było 20 razy tyle! Wiele akt kazał odtajnić jednak były szef IPN Janusz Kurtyka (?49 l.). Wówczas okazywało się, że były tam np. archiwa NKWD z lat 40-tych, których przydatność dla służb 50-60 lat później trudno przecież udowodnić. Te akta, które zostały tajne to mnóstwo wiedzy, przede wszystkim z końca lat 80-tych. Dla wielu osób ? bardzo niewygodnej wiedzy.
źródło fakt24.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  Życzenia Świąteczne
Napisane przez: STORM - 23.12.2015, 17:36 - Forum: Wiadomości - Odpowiedzi (5)

[Obrazek: f965699d7bd8a526e8ee826593baf1fa.JPG]


Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku

oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej

życzy Ekipa Forum OWC

Wydrukuj tę wiadomość

  Komorowski i Wałęsa promują nową markę
Napisane przez: pcm - 08.10.2015, 07:38 - Forum: Wiadomości - Odpowiedzi (2)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cinkciarz-pl-komorowski-i-walesa-promuja-marke-memy/kws42f

Wydrukuj tę wiadomośćPolskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
MyTrade theme by XSTYLED © 2014.
Forum wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację